The Predictor Says...

Odds

Bookmaker 1 X 2 Under 2.5 Over 2.5
Bwin 1.65 3.5 4.4 1.77 1.93
Unibet 1.6 3.4 4.4 1.86 1.85
T&C's Apply, Over 18s Only, BeGambleAware.org

Starting Line UPS

Pamplona

  • 0. Javi Zapata
  • 0. Iñigo Velaz
  • 0. Aitor Nagore
  • 0. Iker Asiain
  • 0. Mikel Cubillo
  • 0. Fernando Francés
  • 0. Daniel Virto
  • 0. Bakary Coulibaly
  • 0. Hugo Martinez
  • 0. Rogger Cuba
  • 0. Gorka Ilundain

Oberena

  • 0. Xabier Goñi
  • 0. Beñat Aldasoro
  • 0. Nicolas Luzan
  • 0. Mikel Ibañez
  • 0. Iñaki Rodríguez
  • 0. Yago Acín
  • 0. Álvaro Mata
  • 0. Mikel Rodriguez
  • 0. Miguel Iribarren
  • 0. Rubén San Martín
  • 0. Íñigo Navarro

Recent Meetings

2022-09-23 (Tercera División RFEF)

5 - 2

Pamplona FORM

In their last 10 matches, Pamplona have Won: 3, Lost: 6 and Drawn: 1. They have scored an average of 1.3 goals per match whilst conceding an average of 1.3 goals per match. The average goals scored per match is 2.6

Overall

Won
30%
Lost
60%
Drawn
10%

Home

Won
60%
Lost
20%
Drawn
20%

Away

Won
0%
Lost
100%
Drawn
0%

2022-10-01 (Tercera División RFEF)

2 - 1

2022-09-23 (Tercera División RFEF)

5 - 2

2022-09-17 (Tercera División RFEF)

2 - 0

2022-09-11 (Tercera División RFEF)

5 - 0

2022-04-30 (Tercera División RFEF)

2 - 0

2022-04-24 (Tercera División RFEF)

0 - 0

2022-04-13 (Tercera División RFEF)

1 - 0

2022-04-09 (Tercera División RFEF)

2 - 0

2022-04-01 (Tercera División RFEF)

0 - 1

2022-03-27 (Tercera División RFEF)

2 - 1

Oberena FORM

In their last 4 matches, Oberena have Won: 0, Lost: 3 and Drawn: 1. They have scored an average of 1 goals per match whilst conceding an average of 2.75 goals per match. The average goals scored per match is 3.75

Overall

Won
0%
Lost
75%
Drawn
25%

Home

Won
0%
Lost
100%
Drawn
0%

Away

Won
0%
Lost
50%
Drawn
0%

2022-10-01 (Tercera División RFEF)

0 - 2

2022-09-23 (Tercera División RFEF)

5 - 2

2022-09-17 (Tercera División RFEF)

1 - 3

2022-09-11 (Tercera División RFEF)

1 - 1

Tercera División RFEF - Overall

Pos Team W D L GF GA Pts
1 La Union Atletico 4 0 0 11 1 12
2 Aguilas 3 1 0 11 2 10
3 Racing Murcia 3 1 0 8 3 10
4 Real Murcia II 3 0 1 7 4 9
5 Lorca Deportiva 2 1 1 4 4 7
6 UCAM Murcia II 2 0 2 4 6 6
7 Union Molinense 1 2 1 4 4 5
8 Atletico Pulpileno 1 2 1 3 3 5
9 Deportiva Minera 1 1 2 4 6 4
10 Muleno 1 1 2 3 5 4
11 UD Caravaca 1 1 2 2 5 4
12 Alcantarilla 1 1 2 2 6 4
13 CAP Ciudad de Murcia 1 0 3 4 4 3
14 El Palmar 1 0 3 6 7 3
15 Cieza 0 3 1 4 5 3
16 Bullense 0 0 4 2 14 0
1 Jerez 3 1 0 10 3 10
2 Olivenza 3 1 0 9 4 10
3 Fuente Cantos 2 2 0 5 3 8
4 Calamonte 2 1 1 7 5 7
5 Arroyo 2 1 1 5 3 7
6 Trujillo 2 1 1 4 3 7
7 Llerenense 1 3 0 3 2 6
8 La Estrella 2 0 2 5 5 6
9 Azuaga 1 2 1 3 3 5
10 Atletico Pueblonuevo 1 1 2 4 6 4
11 Moralo 1 1 2 3 5 4
12 Montehermoso 0 3 1 1 2 3
13 Villafranca 1 0 3 2 7 3
14 Miajadas 0 2 2 2 4 2
15 Plasencia 0 2 2 3 7 2
16 Don Alvaro 0 1 3 5 9 1
1 Caudal 4 0 0 8 1 12
2 L'Entregu 3 0 1 5 3 9
3 Llanera 3 0 1 5 5 9
4 Praviano 2 1 1 6 2 7
5 Sporting Gijon II 2 1 1 4 1 7
6 Covadonga 2 1 1 4 3 7
7 Lealtad 2 1 1 3 2 7
8 Llanes 2 0 2 5 5 6
9 Colunga 1 2 1 3 1 5
10 Real Titanico 1 1 1 5 4 4
11 Ceares 1 1 1 4 5 4
12 Valdesoto 1 0 3 2 4 3
13 Tuilla 1 0 3 2 7 3
14 Aviles Stadium 1 0 3 2 8 3
15 Luarca 0 1 3 1 4 1
16 Condal 0 1 3 3 7 1
1 Ursaria 3 1 0 8 2 10
2 Getafe II 3 1 0 7 2 10
3 Torrejon 2 2 0 7 5 8
4 Trival Valderas 2 1 1 8 5 7
5 Mostoles 2 1 1 3 4 7
6 RSC Internacional 2 0 2 6 2 6
7 Pozuelo Alarcon 1 3 0 7 5 6
8 Canillas 2 0 2 6 5 6
9 Galapagar 2 0 2 5 5 6
10 Paracuellos Antamira 2 0 2 5 6 6
11 Rayo Vallecano II 1 1 2 5 7 4
12 Real Aranjuez 1 1 2 3 7 4
13 Collado Villalba 1 0 3 4 5 3
14 Madrid 2021 FP 1 0 3 3 9 3
15 RSD Alcala 0 2 2 2 5 2
16 Las Rozas 0 1 3 2 7 1
1 Silva 2 2 0 8 4 8
2 Somozas 2 2 0 5 1 8
3 Deportivo La Coruna II 2 2 0 6 4 8
4 UD Ourense 2 2 0 5 3 8
5 Estradense 2 1 1 8 5 7
6 Villalbes 2 1 1 5 4 7
7 Arosa 2 1 1 3 2 7
8 Arzua 2 0 2 5 5 6
9 Celta de Vigo III 1 2 1 9 6 5
10 Alondras 1 2 1 5 5 5
11 Choco 1 1 2 7 9 4
12 Atletico Arteixo 1 1 2 6 8 4
13 Barco 1 0 3 4 5 3
14 Rapido Bouzas 0 3 1 3 6 3
15 Paiosaco 1 0 3 2 6 3
16 Viveiro 0 0 4 2 10 0
1 Gerena 3 0 1 7 4 9
2 Pozoblanco 2 2 0 4 2 8
3 Sevilla III 2 1 0 4 1 7
4 Antoniano 2 1 0 3 1 7
5 Cordoba II 1 3 0 3 1 6
6 Rota 2 0 1 3 2 6
7 Conil 2 0 2 2 4 6
8 Cartaya 1 2 1 4 4 5
9 Ciudad de Lucena 1 2 1 4 4 5
10 Coria CF 1 1 1 4 3 4
11 Ceuta II 1 1 2 5 6 4
12 Puente Genil 1 0 2 4 5 3
13 Ayamonte 1 0 3 2 3 3
14 Bollullos 1 0 3 2 7 3
15 Xerez 0 2 2 1 3 2
16 Atletico Espeleno 0 1 2 3 5 1
1 Santanyi 3 1 0 10 3 10
2 Penya Independent 3 1 0 6 0 10
3 Andratx 2 2 0 8 4 8
4 Llosetense 2 2 0 7 3 8
5 Poblense 2 1 1 7 4 7
6 Manacor 2 1 1 6 5 7
7 Platges Calvia 1 1 1 3 2 4
8 Mercadal 1 1 2 4 4 4
9 Binissalem 1 1 1 2 3 4
10 PE Sant Jordi 1 1 2 8 10 4
11 Inter Manacor 1 1 2 4 7 4
12 Constancia 0 3 1 5 7 3
13 Collerense 0 2 2 3 7 2
14 Portmany 0 2 1 1 3 2
15 CE Sant Jordi 0 1 3 2 9 1
16 Soller 0 1 2 2 7 1
1 Beti Onak 4 0 0 9 3 12
2 Valle Egues 2 2 0 6 1 8
3 Burlades 2 2 0 4 2 8
4 Lagunak 2 1 1 9 4 7
5 Ardoi 2 1 1 5 7 7
6 Pamplona 2 0 2 11 6 6
7 Subiza 2 0 2 9 7 6
8 Cantolagua 2 0 2 5 5 6
9 Huarte 2 0 2 3 6 6
10 Pena Sport 1 2 0 2 1 5
11 Azkoyen 1 1 1 5 4 4
12 Txantrea 1 1 2 5 7 4
13 Avance Ezcabarte 1 1 2 5 7 4
14 Cortes 1 0 3 2 5 3
15 Oberena 0 1 3 4 11 1
16 Alesves 0 0 4 1 9 0
1 Naxara 3 0 0 6 0 9
2 Oyonesa 2 2 0 6 4 8
3 La Calzada 2 1 0 10 3 7
4 Pena Balsamaiso 2 1 1 4 1 7
5 Varea 2 1 1 6 5 7
6 River Ebro 2 0 1 4 3 6
7 Berceo 1 1 2 3 4 4
8 Anguiano 1 0 1 3 2 3
9 Comillas 1 0 0 3 2 3
10 Agoncillo 1 0 1 2 1 3
11 Vianes 1 0 2 2 3 3
12 Calahorra II 1 0 3 4 6 3
13 Haro Deportivo 1 0 2 1 4 3
14 Yague 1 0 2 3 7 3
15 Racing Rioja II 0 1 3 3 9 1
16 Casalarreina 0 1 2 1 7 1
1 Epila 4 0 0 7 2 12
2 Almudevar 3 0 0 6 0 9
3 Cuarte 2 1 0 6 2 7
4 Huesca II 2 1 1 8 6 7
5 CDJ Tamarite 2 0 1 6 4 6
6 Calamocha 2 0 1 3 2 6
7 Ejea 1 1 1 2 3 4
8 Robres 1 1 1 3 5 4
9 Illueca 1 0 1 4 4 3
10 Barbastro 1 0 2 4 4 3
11 Binefar 1 0 2 2 4 3
12 Utrillas 0 2 1 2 4 2
13 La Almunia 0 1 2 4 6 1
14 Caspe 0 1 2 2 4 1
15 Atletico Monzon 0 0 2 0 3 0
16 Carinena 0 0 3 0 6 0
1 Manchego 3 1 0 6 2 10
2 Tarancon 2 2 0 6 3 8
3 Quintanar del Rey 2 1 1 6 3 7
4 Illescas 2 1 1 6 4 7
5 Villacanas 2 0 1 4 5 6
6 Torrijos 1 2 0 6 3 5
7 Azuqueca 1 2 0 3 2 5
8 Villarrubia 1 2 0 3 2 5
9 Calvo Sotelo 1 1 1 5 4 4
10 La Solana 1 1 1 3 2 4
11 Conquense 0 3 0 1 1 3
12 Villarrobledo 1 0 2 4 5 3
13 Talavera II 0 2 1 3 5 2
14 Marchamalo 0 0 3 4 8 0
15 Atletico Tomelloso 0 0 3 1 6 0
16 Toledo 0 0 3 1 7 0
1 Cayon 3 1 0 14 5 10
2 Escobedo 3 0 1 7 3 9
3 Vimenor 2 2 0 6 3 8
4 Tropezon 2 2 0 5 2 8
5 Guarnizo 1 2 1 4 4 5
6 Samano 1 2 1 5 6 5
7 Atletico Albericia 1 2 1 5 6 5
8 Castro 1 2 1 3 4 5
9 Gama 1 2 1 4 8 5
10 Solares 1 1 2 4 5 4
11 Cartes 1 1 2 2 3 4
12 Torina 1 1 2 2 3 4
13 Naval 1 1 2 2 4 4
14 Siete Villas 1 1 2 5 8 4
15 Revilla 0 3 1 2 3 3
16 Textil Escudo 0 1 3 1 4 1
1 Vitoria 3 1 0 11 2 10
2 Barakaldo 3 1 0 6 1 10
3 Leioa 3 1 0 7 3 10
4 Pasaia KE 3 0 1 8 4 9
5 Basconia 2 2 0 10 3 8
6 San Ignacio 2 1 1 7 4 7
7 Deusto 1 3 0 7 5 6
8 Anaitasuna 1 1 2 7 8 4
9 Portugalete 1 1 2 2 3 4
10 Urduliz 1 1 2 4 6 4
11 Durango 1 0 3 3 7 3
12 Aurrera Vitoria 1 0 3 3 8 3
13 Lagun Onak 0 2 2 1 3 2
14 Padura 0 2 2 3 7 2
15 Aurrera Ondarroa 0 2 2 5 10 2
16 Touring 0 2 2 3 13 2
1 Europa 4 0 0 9 0 12
2 Sant Andreu 3 0 1 7 4 9
3 San Cristobal 2 1 1 6 4 7
4 Tona 1 3 0 4 2 6
5 Girona II 2 0 2 6 6 6
6 Pobla Mafumet 2 0 2 5 6 6
7 Peralada 2 0 2 5 6 6
8 Montanesa 1 2 1 8 6 5
9 Sants 1 2 1 8 7 5
10 L'Hospitalet 1 2 1 6 5 5
11 Grama 1 2 1 5 7 5
12 Vilassar Mar 1 1 2 5 5 4
13 Badalona II 1 1 2 5 6 4
14 Rapitenca 1 0 3 7 10 3
15 Vilafranca 1 0 3 5 11 3
16 Castelldefels 1 0 3 1 7 3
1 Villarreal III 3 1 0 8 2 10
2 Jove Espanol 3 0 1 4 3 9
3 Atzeneta 2 1 1 6 4 7
4 Acero 2 1 1 4 2 7
5 Levante II 2 1 1 2 1 7
6 Hercules II 2 0 2 6 5 6
7 Orihuela 2 0 1 5 4 6
8 Elche II 1 2 0 2 1 5
9 Patacona 1 2 1 3 3 5
10 Torrellano 1 2 1 2 2 5
11 Silla 1 2 1 1 1 5
12 Torrent 1 1 2 1 2 4
13 Rayo Ibense 1 0 3 5 7 3
14 CF Gandia 1 0 3 2 4 3
15 Roda 1 0 3 4 7 3
16 Castellon II 0 1 3 2 9 1
1 Atletico Astorga 3 1 0 12 4 10
2 Atletico Tordesillas 2 2 0 5 3 8
3 La Virgen del Camino 2 2 0 3 1 8
4 Salamanca UDS 2 1 0 6 1 7
5 Arandina 2 1 0 6 2 7
6 Mirandes II 2 1 1 8 5 7
7 Ponferradina II 2 0 2 7 7 6
8 Real Avila 1 2 0 8 7 5
9 Cultural Leonesa II 1 1 1 3 2 4
10 Becerril Campos 0 3 0 1 1 3
11 UD Santa Marta 0 3 1 5 9 3
12 Almazan 1 0 2 2 6 3
13 Bembibre 0 2 1 2 3 2
14 Numancia II 0 1 3 4 8 1
15 Unami 0 0 3 1 7 0
16 Palencia CF 0 0 4 1 8 0
1 Arenas Armilla 3 1 0 8 2 10
2 El Palo 3 0 0 7 0 9
3 Huetor Vega 2 1 1 7 5 7
4 Atletico Porcuna 2 1 1 6 4 7
5 Almeria II 2 0 2 8 5 6
6 Real Jaen 2 0 1 4 2 6
7 Marbella 2 0 1 3 3 6
8 Huetor Tajar 1 2 1 5 3 5
9 Malaga II 1 1 1 5 5 4
10 Ciudad de Torredonjimeno 1 1 2 7 8 4
11 Torreperogil 1 0 2 4 5 3
12 Motril 1 0 2 2 4 3
13 Torre del Mar 1 0 2 4 7 3
14 Malaga City 1 0 3 2 6 3
15 Maracena 0 2 1 0 3 2
16 Huracan Melilla 0 1 3 0 10 1
1 Villa Santa Brigida 2 1 0 4 0 7
2 Mensajero 2 1 0 5 2 7
3 Panaderia Pulido 2 1 0 3 1 7
4 UD San Fernando 2 0 1 4 2 6
5 Santa Ursula 2 0 1 5 4 6
6 La Cuadra 1 2 0 6 3 5
7 Arucas 1 2 0 3 2 5
8 Las Palmas II 1 1 1 4 2 4
9 Lanzarote 1 1 1 4 4 4
10 Tenerife II 1 0 2 3 6 3
11 Tamaraceite 0 2 1 2 3 2
12 Gran Tarajal 0 2 1 1 2 2
13 Estrella 0 2 1 0 3 2
14 Marino 0 1 2 3 6 1
15 Union Sur Yaiza 0 1 2 3 6 1
16 Ibarra 0 1 2 2 6 1

Tercera División RFEF - Based on Home Games

Pos Team W D L GF GA Pts
1 La Union Atletico 2 0 0 6 0 6
2 Aguilas 2 0 0 7 1 6
3 Racing Murcia 2 0 0 4 1 6
7 Real Murcia II 1 0 1 4 4 3
5 Lorca Deportiva 1 1 0 1 0 4
8 UCAM Murcia II 1 0 1 2 2 3
9 Union Molinense 1 0 1 3 3 3
11 Atletico Pulpileno 0 2 0 1 1 2
4 Deportiva Minera 1 1 0 3 1 4
6 Muleno 1 1 0 2 1 4
13 UD Caravaca 0 1 1 1 3 1
10 Alcantarilla 1 0 1 2 3 3
14 CAP Ciudad de Murcia 0 0 2 1 3 0
15 El Palmar 0 0 2 3 5 0
12 Cieza 0 1 1 2 3 1
16 Bullense 0 0 2 0 6 0
6 Jerez 1 1 0 3 2 4
3 Olivenza 1 1 0 4 2 4
2 Fuente Cantos 2 0 0 3 1 6
4 Calamonte 1 1 0 3 1 4
13 Arroyo 0 1 1 1 3 1
1 Trujillo 2 0 0 3 0 6
9 Llerenense 0 2 0 1 1 2
7 La Estrella 1 0 1 3 3 3
5 Azuaga 1 1 0 2 0 4
14 Atletico Pueblonuevo 0 1 1 1 4 1
15 Moralo 0 0 2 1 4 0
10 Montehermoso 0 1 1 1 2 1
8 Villafranca 1 0 1 2 4 3
11 Miajadas 0 1 1 1 2 1
16 Plasencia 0 0 2 1 5 0
12 Don Alvaro 0 1 1 3 4 1
1 Caudal 2 0 0 6 1 6
6 L'Entregu 1 0 1 3 3 3
2 Llanera 2 0 0 4 2 6
7 Praviano 1 0 1 1 1 3
8 Sporting Gijon II 1 0 1 1 1 3
3 Covadonga 2 0 0 2 0 6
4 Lealtad 2 0 0 2 0 6
9 Llanes 1 0 1 4 4 3
12 Colunga 0 2 0 0 0 2
15 Real Titanico 0 0 1 0 1 0
5 Ceares 1 1 0 3 2 4
10 Valdesoto 1 0 1 2 2 3
16 Tuilla 0 0 2 0 5 0
11 Aviles Stadium 1 0 1 1 3 3
13 Luarca 0 1 1 1 2 1
14 Condal 0 1 1 2 3 1
3 Ursaria 1 1 0 2 1 4
1 Getafe II 1 1 0 5 2 4
4 Torrejon 1 1 0 4 3 4
7 Trival Valderas 1 0 1 4 2 3
5 Mostoles 1 1 0 2 1 4
6 RSC Internacional 1 0 1 4 1 3
2 Pozuelo Alarcon 1 1 0 5 3 4
8 Canillas 1 0 1 3 2 3
9 Galapagar 1 0 1 2 2 3
12 Paracuellos Antamira 1 0 1 3 4 3
10 Rayo Vallecano II 1 0 1 3 3 3
13 Real Aranjuez 0 1 1 1 3 1
15 Collado Villalba 0 0 2 1 3 0
11 Madrid 2021 FP 1 0 1 2 2 3
16 RSD Alcala 0 0 2 0 3 0
14 Las Rozas 0 1 1 1 4 1
4 Silva 1 1 0 4 2 4
1 Somozas 2 0 0 5 1 6
8 Deportivo La Coruna II 1 1 0 3 2 4
9 UD Ourense 1 1 0 3 2 4
5 Estradense 1 1 0 5 3 4
6 Villalbes 1 1 0 4 2 4
10 Arosa 1 1 0 1 0 4
11 Arzua 1 0 1 3 2 3
2 Celta de Vigo III 1 1 0 6 2 4
12 Alondras 1 0 1 4 4 3
3 Choco 1 1 0 5 1 4
7 Atletico Arteixo 1 1 0 4 2 4
14 Barco 0 0 2 0 2 0
13 Rapido Bouzas 0 1 1 0 3 1
16 Paiosaco 0 0 2 0 4 0
15 Viveiro 0 0 2 1 3 0
1 Gerena 2 0 0 6 2 6
6 Pozoblanco 1 1 0 2 1 4
7 Sevilla III 1 1 0 2 1 4
9 Antoniano 1 0 0 1 0 3
4 Cordoba II 1 1 0 2 0 4
2 Rota 2 0 0 2 0 6
3 Conil 2 0 0 2 0 6
13 Cartaya 0 2 0 3 3 2
8 Ciudad de Lucena 1 1 0 3 2 4
5 Coria CF 1 1 0 4 2 4
11 Ceuta II 1 0 1 2 2 3
15 Puente Genil 0 0 1 1 2 0
10 Ayamonte 1 0 1 2 1 3
12 Bollullos 1 0 1 2 3 3
14 Xerez 0 1 1 0 1 1
16 Atletico Espeleno 0 0 1 0 1 0
1 Santanyi 2 0 0 7 1 6
2 Penya Independent 2 0 0 4 0 6
3 Andratx 2 0 0 6 2 6
10 Llosetense 0 2 0 1 1 2
5 Poblense 1 1 0 5 2 4
4 Manacor 2 0 0 4 2 6
9 Platges Calvia 1 0 1 3 2 3
6 Mercadal 1 1 0 4 1 4
11 Binissalem 0 1 0 0 0 1
7 PE Sant Jordi 1 1 0 4 2 4
8 Inter Manacor 1 1 0 3 1 4
13 Constancia 0 1 1 2 4 1
14 Collerense 0 1 1 2 4 1
15 Portmany 0 1 1 0 2 1
12 CE Sant Jordi 0 1 1 2 3 1
16 Soller 0 0 1 1 3 0
5 Beti Onak 2 0 0 3 0 6
4 Valle Egues 2 0 0 5 0 6
9 Burlades 1 1 0 2 1 4
3 Lagunak 2 0 0 7 1 6
10 Ardoi 1 1 0 2 1 4
1 Pamplona 2 0 0 10 2 6
2 Subiza 2 0 0 8 1 6
11 Cantolagua 1 0 1 3 4 3
6 Huarte 2 0 0 2 0 6
13 Pena Sport 0 1 0 1 1 1
14 Azkoyen 0 1 1 2 3 1
8 Txantrea 1 1 0 4 2 4
7 Avance Ezcabarte 1 1 0 4 1 4
12 Cortes 1 0 1 2 3 3
16 Oberena 0 0 2 1 5 0
15 Alesves 0 0 2 1 3 0
1 Naxara 2 0 0 5 0 6
2 Oyonesa 2 0 0 4 2 6
4 La Calzada 1 0 0 3 0 3
6 Pena Balsamaiso 1 0 1 2 1 3
3 Varea 1 1 0 3 2 4
7 River Ebro 1 0 0 1 0 3
11 Berceo 0 1 1 1 2 1
14 Anguiano 0 0 0 0 0 0
8 Comillas 1 0 0 3 2 3
5 Agoncillo 1 0 0 2 0 3
10 Vianes 1 0 1 2 2 3
15 Calahorra II 0 0 2 0 4 0
9 Haro Deportivo 1 0 0 1 0 3
16 Yague 0 0 2 2 7 0
13 Racing Rioja II 0 1 1 1 5 1
12 Casalarreina 0 1 1 1 3 1
3 Epila 2 0 0 4 1 6
2 Almudevar 2 0 0 5 0 6
4 Cuarte 1 1 0 3 2 4
6 Huesca II 1 0 1 3 2 3
1 CDJ Tamarite 2 0 0 6 0 6
8 Calamocha 1 0 1 2 2 3
7 Ejea 1 0 0 1 0 3
16 Robres 0 0 1 0 3 0
5 Illueca 1 0 0 4 0 3
11 Barbastro 0 0 1 1 2 0
15 Binefar 0 0 1 0 2 0
9 Utrillas 0 2 0 1 1 2
10 La Almunia 0 1 1 4 5 1
12 Caspe 0 0 1 1 2 0
13 Atletico Monzon 0 0 1 0 1 0
14 Carinena 0 0 1 0 1 0
1 Manchego 2 0 0 3 0 6
3 Tarancon 1 1 0 3 1 4
4 Quintanar del Rey 1 1 0 3 1 4
11 Illescas 0 1 0 1 1 1
2 Villacanas 2 0 0 4 2 6
7 Torrijos 1 0 0 3 0 3
5 Azuqueca 1 1 0 3 2 4
6 Villarrubia 1 1 0 3 2 4
12 Calvo Sotelo 0 1 0 0 0 1
8 La Solana 1 0 0 2 0 3
13 Conquense 0 1 0 0 0 1
9 Villarrobledo 1 0 1 3 3 3
10 Talavera II 0 2 0 3 3 2
14 Marchamalo 0 0 2 3 5 0
15 Atletico Tomelloso 0 0 2 1 4 0
16 Toledo 0 0 1 0 3 0
2 Cayon 1 1 0 7 2 4
1 Escobedo 2 0 0 5 1 6
4 Vimenor 1 1 0 3 2 4
3 Tropezon 1 1 0 3 1 4
10 Guarnizo 0 1 1 2 3 1
9 Samano 1 0 1 2 3 3
5 Atletico Albericia 1 1 0 3 2 4
14 Castro 0 1 1 2 4 1
6 Gama 1 1 0 2 1 4
11 Solares 0 1 1 1 2 1
8 Cartes 1 0 1 1 1 3
16 Torina 0 0 2 1 3 0
7 Naval 1 1 0 1 0 4
15 Siete Villas 0 1 1 2 5 1
12 Revilla 0 1 1 1 2 1
13 Textil Escudo 0 1 1 1 2 1
1 Vitoria 2 0 0 7 1 6
3 Barakaldo 1 1 0 2 1 4
2 Leioa 2 0 0 4 1 6
7 Pasaia KE 1 0 1 3 3 3
4 Basconia 1 1 0 3 2 4
6 San Ignacio 1 0 1 2 1 3
9 Deusto 0 2 0 2 2 2
5 Anaitasuna 1 1 0 5 4 4
10 Portugalete 0 1 1 1 2 1
8 Urduliz 1 0 1 3 4 3
15 Durango 0 0 2 1 4 0
16 Aurrera Vitoria 0 0 2 1 6 0
11 Lagun Onak 0 1 1 0 1 1
12 Padura 0 1 1 2 4 1
13 Aurrera Ondarroa 0 1 1 0 3 1
14 Touring 0 1 1 3 9 1
1 Europa 2 0 0 5 0 6
2 Sant Andreu 2 0 0 4 1 6
3 San Cristobal 2 0 0 5 2 6
8 Tona 1 1 0 2 0 4
4 Girona II 2 0 0 6 3 6
5 Pobla Mafumet 2 0 0 3 1 6
12 Peralada 1 0 1 2 3 3
6 Montanesa 1 1 0 5 2 4
7 Sants 1 1 0 4 1 4
9 L'Hospitalet 1 1 0 4 2 4
15 Grama 0 2 0 3 3 2
10 Vilassar Mar 1 0 1 4 3 3
16 Badalona II 0 1 1 2 4 1
11 Rapitenca 1 0 1 5 5 3
13 Vilafranca 1 0 1 2 3 3
14 Castelldefels 1 0 1 1 2 3
1 Villarreal III 2 0 0 6 1 6
4 Jove Espanol 2 0 0 3 1 6
5 Atzeneta 1 1 0 3 1 4
2 Acero 2 0 0 4 1 6
14 Levante II 0 1 1 0 1 1
8 Hercules II 1 0 1 4 4 3
3 Orihuela 2 0 0 4 1 6
13 Elche II 0 1 0 0 0 1
9 Patacona 1 0 1 1 1 3
12 Torrellano 0 2 0 0 0 2
10 Silla 1 0 1 1 1 3
15 Torrent 0 1 1 0 1 1
6 Rayo Ibense 1 0 1 3 2 3
7 CF Gandia 1 0 1 2 1 3
11 Roda 1 0 1 2 3 3
16 Castellon II 0 1 1 2 3 1
1 Atletico Astorga 2 0 0 5 0 6
4 Atletico Tordesillas 1 1 0 3 2 4
5 La Virgen del Camino 1 1 0 1 0 4
7 Salamanca UDS 1 0 0 2 0 3
12 Arandina 0 1 0 1 1 1
2 Mirandes II 2 0 0 6 2 6
3 Ponferradina II 2 0 0 3 0 6
6 Real Avila 1 1 0 7 6 4
8 Cultural Leonesa II 1 0 1 3 2 3
13 Becerril Campos 0 1 0 0 0 1
10 UD Santa Marta 0 2 0 2 2 2
9 Almazan 1 0 1 2 4 3
11 Bembibre 0 2 0 2 2 2
14 Numancia II 0 1 1 3 4 1
15 Unami 0 0 1 0 3 0
16 Palencia CF 0 0 2 1 5 0
3 Arenas Armilla 1 1 0 4 1 4
1 El Palo 2 0 0 6 0 6
8 Huetor Vega 1 0 1 3 4 3
2 Atletico Porcuna 2 0 0 5 1 6
6 Almeria II 1 0 1 3 2 3
4 Real Jaen 1 0 0 3 0 3
5 Marbella 1 0 0 2 0 3
10 Huetor Tajar 0 1 1 1 2 1
9 Malaga II 0 1 0 1 1 1
14 Ciudad de Torredonjimeno 0 0 2 4 6 0
15 Torreperogil 0 0 2 1 3 0
13 Motril 0 0 1 0 1 0
7 Torre del Mar 1 0 1 4 4 3
16 Malaga City 0 0 2 1 3 0
11 Maracena 0 1 1 0 3 1
12 Huracan Melilla 0 1 1 0 3 1
1 Villa Santa Brigida 2 0 0 4 0 6
3 Mensajero 1 1 0 3 1 4
9 Panaderia Pulido 0 1 0 0 0 1
16 UD San Fernando 0 0 1 1 2 0
2 Santa Ursula 2 0 0 4 0 6
5 La Cuadra 1 0 0 4 1 3
4 Arucas 1 1 0 3 2 4
6 Las Palmas II 1 0 1 3 1 3
8 Lanzarote 1 0 1 2 2 3
7 Tenerife II 1 0 0 3 2 3
10 Tamaraceite 0 1 0 1 1 1
14 Gran Tarajal 0 1 1 0 1 1
11 Estrella 0 1 0 0 0 1
12 Marino 0 1 0 1 1 1
13 Union Sur Yaiza 0 1 0 2 2 1
15 Ibarra 0 1 1 2 3 1

Tercera División RFEF - Based on Away Games

Pos Team W D L GF GA Pts
1 La Union Atletico 2 0 0 5 1 6
3 Aguilas 1 1 0 4 1 4
4 Racing Murcia 1 1 0 4 2 4
2 Real Murcia II 2 0 0 3 0 6
8 Lorca Deportiva 1 0 1 3 4 3
10 UCAM Murcia II 1 0 1 2 4 3
11 Union Molinense 0 2 0 1 1 2
7 Atletico Pulpileno 1 0 1 2 2 3
15 Deportiva Minera 0 0 2 1 5 0
14 Muleno 0 0 2 1 4 0
9 UD Caravaca 1 0 1 1 2 3
13 Alcantarilla 0 1 1 0 3 1
5 CAP Ciudad de Murcia 1 0 1 3 1 3
6 El Palmar 1 0 1 3 2 3
12 Cieza 0 2 0 2 2 2
16 Bullense 0 0 2 2 8 0
1 Jerez 2 0 0 7 1 6
3 Olivenza 2 0 0 5 2 6
9 Fuente Cantos 0 2 0 2 2 2
7 Calamonte 1 0 1 4 4 3
2 Arroyo 2 0 0 4 0 6
13 Trujillo 0 1 1 1 3 1
4 Llerenense 1 1 0 2 1 4
8 La Estrella 1 0 1 2 2 3
14 Azuaga 0 1 1 1 3 1
6 Atletico Pueblonuevo 1 0 1 3 2 3
5 Moralo 1 1 0 2 1 4
10 Montehermoso 0 2 0 0 0 2
15 Villafranca 0 0 2 0 3 0
12 Miajadas 0 1 1 1 2 1
11 Plasencia 0 2 0 2 2 2
16 Don Alvaro 0 0 2 2 5 0
1 Caudal 2 0 0 2 0 6
2 L'Entregu 2 0 0 2 0 6
9 Llanera 1 0 1 1 3 3
3 Praviano 1 1 0 5 1 4
4 Sporting Gijon II 1 1 0 3 0 4
10 Covadonga 0 1 1 2 3 1
11 Lealtad 0 1 1 1 2 1
7 Llanes 1 0 1 1 1 3
6 Colunga 1 0 1 3 1 3
5 Real Titanico 1 1 0 5 3 4
12 Ceares 0 0 1 1 3 0
13 Valdesoto 0 0 2 0 2 0
8 Tuilla 1 0 1 2 2 3
16 Aviles Stadium 0 0 2 1 5 0
14 Luarca 0 0 2 0 2 0
15 Condal 0 0 2 1 4 0
1 Ursaria 2 0 0 6 1 6
2 Getafe II 2 0 0 2 0 6
3 Torrejon 1 1 0 3 2 4
4 Trival Valderas 1 1 0 4 3 4
10 Mostoles 1 0 1 1 3 3
5 RSC Internacional 1 0 1 2 1 3
12 Pozuelo Alarcon 0 2 0 2 2 2
7 Canillas 1 0 1 3 3 3
8 Galapagar 1 0 1 3 3 3
9 Paracuellos Antamira 1 0 1 2 2 3
14 Rayo Vallecano II 0 1 1 2 4 1
11 Real Aranjuez 1 0 1 2 4 3
6 Collado Villalba 1 0 1 3 2 3
16 Madrid 2021 FP 0 0 2 1 7 0
13 RSD Alcala 0 2 0 2 2 2
15 Las Rozas 0 0 2 1 3 0
1 Silva 1 1 0 4 2 4
10 Somozas 0 2 0 0 0 2
2 Deportivo La Coruna II 1 1 0 3 2 4
3 UD Ourense 1 1 0 2 1 4
4 Estradense 1 0 1 3 2 3
8 Villalbes 1 0 1 1 2 3
6 Arosa 1 0 1 2 2 3
9 Arzua 1 0 1 2 3 3
13 Celta de Vigo III 0 1 1 3 4 1
11 Alondras 0 2 0 1 1 2
15 Choco 0 0 2 2 8 0
14 Atletico Arteixo 0 0 2 2 6 0
5 Barco 1 0 1 4 3 3
12 Rapido Bouzas 0 2 0 3 3 2
7 Paiosaco 1 0 1 2 2 3
16 Viveiro 0 0 2 1 7 0
6 Gerena 1 0 1 1 2 3
1 Pozoblanco 1 1 0 2 1 4
3 Sevilla III 1 0 0 2 0 3
2 Antoniano 1 1 0 2 1 4
7 Cordoba II 0 2 0 1 1 2
12 Rota 0 0 1 1 2 0
15 Conil 0 0 2 0 4 0
4 Cartaya 1 0 1 1 1 3
8 Ciudad de Lucena 0 1 1 1 2 1
13 Coria CF 0 0 1 0 1 0
9 Ceuta II 0 1 1 3 4 1
5 Puente Genil 1 0 1 3 3 3
14 Ayamonte 0 0 2 0 2 0
16 Bollullos 0 0 2 0 4 0
10 Xerez 0 1 1 1 2 1
11 Atletico Espeleno 0 1 1 3 4 1
3 Santanyi 1 1 0 3 2 4
2 Penya Independent 1 1 0 2 0 4
6 Andratx 0 2 0 2 2 2
1 Llosetense 2 0 0 6 2 6
4 Poblense 1 0 1 2 2 3
10 Manacor 0 1 1 2 3 1
8 Platges Calvia 0 1 0 0 0 1
13 Mercadal 0 0 2 0 3 0
5 Binissalem 1 0 1 2 3 3
14 PE Sant Jordi 0 0 2 4 8 0
15 Inter Manacor 0 0 2 1 6 0
7 Constancia 0 2 0 3 3 2
11 Collerense 0 1 1 1 3 1
9 Portmany 0 1 0 1 1 1
16 CE Sant Jordi 0 0 2 0 6 0
12 Soller 0 1 1 1 4 1
1 Beti Onak 2 0 0 6 3 6
7 Valle Egues 0 2 0 1 1 2
2 Burlades 1 1 0 2 1 4
8 Lagunak 0 1 1 2 3 1
6 Ardoi 1 0 1 3 6 3
11 Pamplona 0 0 2 1 4 0
13 Subiza 0 0 2 1 6 0
5 Cantolagua 1 0 1 2 1 3
14 Huarte 0 0 2 1 6 0
3 Pena Sport 1 1 0 1 0 4
4 Azkoyen 1 0 0 3 1 3
12 Txantrea 0 0 2 1 5 0
15 Avance Ezcabarte 0 0 2 1 6 0
10 Cortes 0 0 2 0 2 0
9 Oberena 0 1 1 3 6 1
16 Alesves 0 0 2 0 6 0
4 Naxara 1 0 0 1 0 3
10 Oyonesa 0 2 0 2 2 2
1 La Calzada 1 1 0 7 3 4
2 Pena Balsamaiso 1 1 0 2 0 4
7 Varea 1 0 1 3 3 3
8 River Ebro 1 0 1 3 3 3
9 Berceo 1 0 1 2 2 3
5 Anguiano 1 0 1 3 2 3
11 Comillas 0 0 0 0 0 0
12 Agoncillo 0 0 1 0 1 0
13 Vianes 0 0 1 0 1 0
3 Calahorra II 1 0 1 4 2 3
15 Haro Deportivo 0 0 2 0 4 0
6 Yague 1 0 0 1 0 3
14 Racing Rioja II 0 0 2 2 4 0
16 Casalarreina 0 0 1 0 4 0
1 Epila 2 0 0 3 1 6
5 Almudevar 1 0 0 1 0 3
4 Cuarte 1 0 0 3 0 3
2 Huesca II 1 1 0 5 4 4
14 CDJ Tamarite 0 0 1 0 4 0
6 Calamocha 1 0 0 1 0 3
10 Ejea 0 1 1 1 3 1
3 Robres 1 1 0 3 2 4
15 Illueca 0 0 1 0 4 0
7 Barbastro 1 0 1 3 2 3
8 Binefar 1 0 1 2 2 3
12 Utrillas 0 0 1 1 3 0
11 La Almunia 0 0 1 0 1 0
9 Caspe 0 1 1 1 2 1
13 Atletico Monzon 0 0 1 0 2 0
16 Carinena 0 0 2 0 5 0
2 Manchego 1 1 0 3 2 4
3 Tarancon 1 1 0 3 2 4
4 Quintanar del Rey 1 0 1 3 2 3
1 Illescas 2 0 1 5 3 6
15 Villacanas 0 0 1 0 3 0
6 Torrijos 0 2 0 3 3 2
8 Azuqueca 0 1 0 0 0 1
9 Villarrubia 0 1 0 0 0 1
5 Calvo Sotelo 1 0 1 5 4 3
10 La Solana 0 1 1 1 2 1
7 Conquense 0 2 0 1 1 2
11 Villarrobledo 0 0 1 1 2 0
12 Talavera II 0 0 1 0 2 0
13 Marchamalo 0 0 1 1 3 0
14 Atletico Tomelloso 0 0 1 0 2 0
16 Toledo 0 0 2 1 4 0
1 Cayon 2 0 0 7 3 6
7 Escobedo 1 0 1 2 2 3
2 Vimenor 1 1 0 3 1 4
3 Tropezon 1 1 0 2 1 4
4 Guarnizo 1 1 0 2 1 4
10 Samano 0 2 0 3 3 2
13 Atletico Albericia 0 1 1 2 4 1
5 Castro 1 1 0 1 0 4
14 Gama 0 1 1 2 7 1
8 Solares 1 0 1 3 3 3
12 Cartes 0 1 1 1 2 1
6 Torina 1 1 0 1 0 4
16 Naval 0 0 2 1 4 0
9 Siete Villas 1 0 1 3 3 3
11 Revilla 0 2 0 1 1 2
15 Textil Escudo 0 0 2 0 2 0
4 Vitoria 1 1 0 4 1 4
1 Barakaldo 2 0 0 4 0 6
7 Leioa 1 1 0 3 2 4
2 Pasaia KE 2 0 0 5 1 6
3 Basconia 1 1 0 7 1 4
5 San Ignacio 1 1 0 5 3 4
6 Deusto 1 1 0 5 3 4
16 Anaitasuna 0 0 2 2 4 0
8 Portugalete 1 0 1 1 1 3
11 Urduliz 0 1 1 1 2 1
10 Durango 1 0 1 2 3 3
9 Aurrera Vitoria 1 0 1 2 2 3
12 Lagun Onak 0 1 1 1 2 1
13 Padura 0 1 1 1 3 1
14 Aurrera Ondarroa 0 1 1 5 7 1
15 Touring 0 1 1 0 4 1
1 Europa 2 0 0 4 0 6
3 Sant Andreu 1 0 1 3 3 3
7 San Cristobal 0 1 1 1 2 1
6 Tona 0 2 0 2 2 2
12 Girona II 0 0 2 0 3 0
13 Pobla Mafumet 0 0 2 2 5 0
4 Peralada 1 0 1 3 3 3
8 Montanesa 0 1 1 3 4 1
11 Sants 0 1 1 4 6 1
9 L'Hospitalet 0 1 1 2 3 1
5 Grama 1 0 1 2 4 3
10 Vilassar Mar 0 1 1 1 2 1
2 Badalona II 1 0 1 3 2 3
14 Rapitenca 0 0 2 2 5 0
15 Vilafranca 0 0 2 3 8 0
16 Castelldefels 0 0 2 0 5 0
2 Villarreal III 1 1 0 2 1 4
8 Jove Espanol 1 0 1 1 2 3
5 Atzeneta 1 0 1 3 3 3
11 Acero 0 1 1 0 1 1
1 Levante II 2 0 0 2 0 6
4 Hercules II 1 0 1 2 1 3
12 Orihuela 0 0 1 1 3 0
3 Elche II 1 1 0 2 1 4
9 Patacona 0 2 0 2 2 2
6 Torrellano 1 0 1 2 2 3
10 Silla 0 2 0 0 0 2
7 Torrent 1 0 1 1 1 3
14 Rayo Ibense 0 0 2 2 5 0
15 CF Gandia 0 0 2 0 3 0
13 Roda 0 0 2 2 4 0
16 Castellon II 0 0 2 0 6 0
2 Atletico Astorga 1 1 0 7 4 4
4 Atletico Tordesillas 1 1 0 2 1 4
5 La Virgen del Camino 1 1 0 2 1 4
3 Salamanca UDS 1 1 0 4 1 4
1 Arandina 2 0 0 5 1 6
9 Mirandes II 0 1 1 2 3 1
13 Ponferradina II 0 0 2 4 7 0
7 Real Avila 0 1 0 1 1 1
8 Cultural Leonesa II 0 1 0 0 0 1
6 Becerril Campos 0 2 0 1 1 2
10 UD Santa Marta 0 1 1 3 7 1
12 Almazan 0 0 1 0 2 0
11 Bembibre 0 0 1 0 1 0
14 Numancia II 0 0 2 1 4 0
15 Unami 0 0 2 1 4 0
16 Palencia CF 0 0 2 0 3 0
1 Arenas Armilla 2 0 0 4 1 6
6 El Palo 1 0 0 1 0 3
2 Huetor Vega 1 1 0 4 1 4
14 Atletico Porcuna 0 1 1 1 3 1
5 Almeria II 1 0 1 5 3 3
9 Real Jaen 1 0 1 1 2 3
11 Marbella 1 0 1 1 3 3
3 Huetor Tajar 1 1 0 4 1 4
8 Malaga II 1 0 1 4 4 3
4 Ciudad de Torredonjimeno 1 1 0 3 2 4
7 Torreperogil 1 0 0 3 2 3
10 Motril 1 0 1 2 3 3
15 Torre del Mar 0 0 1 0 3 0
12 Malaga City 1 0 1 1 3 3
13 Maracena 0 1 0 0 0 1
16 Huracan Melilla 0 0 2 0 7 0
5 Villa Santa Brigida 0 1 0 0 0 1
3 Mensajero 1 0 0 2 1 3
2 Panaderia Pulido 2 0 0 3 1 6
1 UD San Fernando 2 0 0 3 0 6
12 Santa Ursula 0 0 1 1 4 0
4 La Cuadra 0 2 0 2 2 2
6 Arucas 0 1 0 0 0 1
7 Las Palmas II 0 1 0 1 1 1
8 Lanzarote 0 1 0 2 2 1
16 Tenerife II 0 0 2 0 4 0
10 Tamaraceite 0 1 1 1 2 1
9 Gran Tarajal 0 1 0 1 1 1
11 Estrella 0 1 1 0 3 1
13 Marino 0 0 2 2 5 0
14 Union Sur Yaiza 0 0 2 1 4 0
15 Ibarra 0 0 1 0 3 0

EXTRA TEAM INFO

CD Pamplona

Club Deportivo Pamplona is a Spanish sports club based in Pamplona, in the autonomous community of Navarre currently play in 3rd - Group 15, holding home ...Read More

CD Oberena

Club Deportivo Oberena is a sports club based in Pamplona, in the autonomous community of Navarre, better known by its football section. Founded in 1940 ...Read More